Księga kości Gabrielle Balkan już w Polsce

Księga kości Gabrielle Balkan już w Polsce

Czy można spojrzeć na zwierzęta z perspektywy kości? Zastanawiając się, które z nich ma kości największe, a które najmniejsze, najlżejsze, najcięższe albo najbardziej spiczaste? Taki niezwykły i pomysłowy punkt widzenia na królestwo zwierząt oferuje nowa książka Gabrielle Balkan. Młody człowiek otrzyma tu porcję solidnej wiedzy, podaną w prosty, ciekawy sposób – z humorem i bez encyklopedycznej nudy, przedstawioną zrozumiałym dla niego językiem. Mały czytelnik zaznajomi się z tytułowymi dziesięcioma rekordami i ich bohaterami: od gigantycznego płetwala błękitnego po maleńkiego ryjówka etruskiego. Dowie się, gdzie te zwierzęta zamieszkują, czym się odżywiają, jak długo żyją, a przede wszystkim pozna budowę ich szkieletów.

Historie zamiecione pod dywan – najważniejsza premiera 2017 roku  wydawnictwa Kocur Bury

Historie zamiecione pod dywan – najważniejsza premiera 2017 roku wydawnictwa Kocur Bury

Lilka lubi czekoladowe cukierki i zabawy na śniegu, Antoś uwielbia piłkę nożną i czasem bywa płaczliwą marudą. Sprzeczają się, a potem godzą. Jak każde zwyczajne rodzeństwo. Za to dywan w pokoju Lilki jest zdecydowanie nadzwyczajny! Kryje się pod nim cała masa przedmiotów, sprzątniętych w pośpiechu. Gdy dziewczynka próbuje coś spod niego wyciągnąć, dzieją się dziwne rzeczy – wszystko wkoło zaczyna wirować i Lilka trafia w inną rzeczywistość. W tym równoległym świecie przeżywa przygody, które wywierają wpływ na jej prawdziwe życie. Za każdym razem odkrywa coś nowego i wiele uczy się o sobie i innych. Dzięki temu nie patrzy na świat tak samo jak przedtem.

Chore historie – premiera niezwykła

Chore historie – premiera niezwykła

Nowa książka od Kocura Burego to dynamiczna, dowcipna, po brzegi wypełniona ciekawostkami pozycja, umiejętnie przybliżająca młodemu odbiorcy historię różnych epidemii. To opowieść o chorobach, wirusowych i bakteryjnych, które zapisały się w dziejach czarną kartą – grypie, odrze, dżumie, eboli, cholerze i wielu innych. Na kartach książki przywołane zostają niebanalne szczegóły z życiorysów postaci świata nauki, kultury i polityki, [...] Odbiorca Chorych historii ma okazję z jednej strony poznać lęki, przesądy i domowe sposoby, którymi ludzie niegdyś próbowali walczyć z chorobami, z drugiej zaś zasiąść w laboratorium obok dawnych medyków i spojrzeć przez mikroskop prosto w tajemnicę. A wszystko to ze współczesnej perspektywy, z nutą gorzkiego czasem humoru i płynącej z dystansu refleksji.

Baltazar Wielki, Kirsten Sims – u progu dziecięcej literatury zaangażowanej

Baltazar Wielki, Kirsten Sims – u progu dziecięcej literatury zaangażowanej

Książka, którą powinno poznać każde dziecko. Opowieść o tęsknocie, wolności oraz poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Ale przede wszystkim apoteoza miłości do zwierząt i natury. Tej prawdziwej, poza klatkami. Baltazar Wielki, autorstwa genialnej południowoafrykańskiej artystki Kirsten Sims, zagościł na półkach polskich księgarń dzięki wydawnictwu Kocur Bury.