Historie wyciągnięte z kapelusza. Od dawna wyczekiwany dalszy ciąg Historii zamiecionych pod dywan.

Historie wyciągnięte z kapelusza. Od dawna wyczekiwany dalszy ciąg Historii zamiecionych pod dywan.

Lilka i Antoś spędzają wakacje w dworku ciotki Matyldy – ciepłej starszej pani, która była niegdyś operową śpiewaczką. Dziewczynka uwielbia przebierać się w jej stare suknie, dlatego chętnie odwiedza garderobiany pokój na piętrze. Pewnego dnia ciocia pokazuje jej tajemniczy cylinder swojego dziadka. Lilka odkrywa, że jest on nie tylko pamiątkowym elementem garderoby, ale ma wyjątkowe właściwości. Za jego przyczyną można przenosić się w czasie. Swoim odkryciem dziewczynka dzieli się z bratem. Dzięki temu obydwoje, choć nie zawsze razem, podróżują do przeszłości.

Księga kości Gabrielle Balkan już w Polsce

Księga kości Gabrielle Balkan już w Polsce

Czy można spojrzeć na zwierzęta z perspektywy kości? Zastanawiając się, które z nich ma kości największe, a które najmniejsze, najlżejsze, najcięższe albo najbardziej spiczaste? Taki niezwykły i pomysłowy punkt widzenia na królestwo zwierząt oferuje nowa książka Gabrielle Balkan. Młody człowiek otrzyma tu porcję solidnej wiedzy, podaną w prosty, ciekawy sposób – z humorem i bez encyklopedycznej nudy, przedstawioną zrozumiałym dla niego językiem. Mały czytelnik zaznajomi się z tytułowymi dziesięcioma rekordami i ich bohaterami: od gigantycznego płetwala błękitnego po maleńkiego ryjówka etruskiego. Dowie się, gdzie te zwierzęta zamieszkują, czym się odżywiają, jak długo żyją, a przede wszystkim pozna budowę ich szkieletów.

Historie zamiecione pod dywan – najważniejsza premiera 2017 roku  wydawnictwa Kocur Bury

Historie zamiecione pod dywan – najważniejsza premiera 2017 roku wydawnictwa Kocur Bury

Lilka lubi czekoladowe cukierki i zabawy na śniegu, Antoś uwielbia piłkę nożną i czasem bywa płaczliwą marudą. Sprzeczają się, a potem godzą. Jak każde zwyczajne rodzeństwo. Za to dywan w pokoju Lilki jest zdecydowanie nadzwyczajny! Kryje się pod nim cała masa przedmiotów, sprzątniętych w pośpiechu. Gdy dziewczynka próbuje coś spod niego wyciągnąć, dzieją się dziwne rzeczy – wszystko wkoło zaczyna wirować i Lilka trafia w inną rzeczywistość. W tym równoległym świecie przeżywa przygody, które wywierają wpływ na jej prawdziwe życie. Za każdym razem odkrywa coś nowego i wiele uczy się o sobie i innych. Dzięki temu nie patrzy na świat tak samo jak przedtem.

Chore historie – premiera niezwykła

Chore historie – premiera niezwykła

Nowa książka od Kocura Burego to dynamiczna, dowcipna, po brzegi wypełniona ciekawostkami pozycja, umiejętnie przybliżająca młodemu odbiorcy historię różnych epidemii. To opowieść o chorobach, wirusowych i bakteryjnych, które zapisały się w dziejach czarną kartą – grypie, odrze, dżumie, eboli, cholerze i wielu innych. Na kartach książki przywołane zostają niebanalne szczegóły z życiorysów postaci świata nauki, kultury i polityki, [...] Odbiorca Chorych historii ma okazję z jednej strony poznać lęki, przesądy i domowe sposoby, którymi ludzie niegdyś próbowali walczyć z chorobami, z drugiej zaś zasiąść w laboratorium obok dawnych medyków i spojrzeć przez mikroskop prosto w tajemnicę. A wszystko to ze współczesnej perspektywy, z nutą gorzkiego czasem humoru i płynącej z dystansu refleksji.

Baltazar Wielki, Kirsten Sims – u progu dziecięcej literatury zaangażowanej

Baltazar Wielki, Kirsten Sims – u progu dziecięcej literatury zaangażowanej

Książka, którą powinno poznać każde dziecko. Opowieść o tęsknocie, wolności oraz poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Ale przede wszystkim apoteoza miłości do zwierząt i natury. Tej prawdziwej, poza klatkami. Baltazar Wielki, autorstwa genialnej południowoafrykańskiej artystki Kirsten Sims, zagościł na półkach polskich księgarń dzięki wydawnictwu Kocur Bury.