Baltazar Wielki, Kirsten Sims – u progu dziecięcej literatury zaangażowanej

Baltazar Wielki, Kirsten Sims – u progu dziecięcej literatury zaangażowanej

Książka, którą powinno poznać każde dziecko. Opowieść o tęsknocie, wolności oraz poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Ale przede wszystkim apoteoza miłości do zwierząt i natury. Tej prawdziwej, poza klatkami. Baltazar Wielki, autorstwa genialnej południowoafrykańskiej artystki Kirsten Sims, zagościł na półkach polskich księgarń dzięki wydawnictwu Kocur Bury.

Historia z przesłaniem

Baltazar jest najlepszym niedźwiedzim skrzypkiem na świecie, dlatego też otrzymuje przydomek Wielkiego. Jego sławie towarzyszy jednak niewola. Pewnego dnia zostaje uwolniony z cyrku i udaje się w niezwykłą podróż. Żegna starych kompanów, odwiedza niezwykłe miejsca i zdobywa nowych przyjaciół. Poznaje urodę świata poza kratami. Podróż jest jednak długa, a dni coraz chłodniejsze. Czy Baltazar odnajdzie drogę do domu? Czy będzie szczęśliwy? Odpowiedzi na te i inne pytania mały czytelnik znajdzie na stronach wzruszającej, pełnej barw i egzotycznych ilustracji książki.

Gdy obraz czaruje słowa

Baltazar Wielki to przede wszystkim magia ekspresyjnego rysunku. Przepięknym, artystycznym ilustracjom, wykonanym akwarelą i gwaszem, towarzyszy wykaligrafowany tekst. Minimalizm słowa i estetyczna kreacja obrazu – oto cechy wyróżniające pozycję wydawnictwa Kocur Bury.

Sztuka, natura, dydaktyka

Jak można przeczytać w dedykacji autorki, książka powstała z miłości do zwierząt, które powinny mieszkać w ich naturalnym środowisku. Niezwykły zmysł artystyczny Kirsten Sims sprawia, że jej dzieło porusza nie tylko wyobraźnię, ale też serce. Opowieść o Baltazarze ma bowiem walory wychowawcze. Uczy miłości i poszanowania dla świata zwierząt, a także szacunku wobec jego naturalnego, pierwotnego kształtu.

O wydawnictwie
Kocur Bury to niszowe polskie wydawnictwo, specjalizujące się w publikowaniu książek dla dzieci i młodzieży. Prezentuje twórczość rodzimych autorów i ilustratorów, jak również  sięga po dzieła zagraniczne, przybliżając młodym czytelnikom wartościowe tytuły z całego świata. Misją wydawnictwa jest otwarcie polskiego rynku czytelniczego na ambitną literaturę dziecięcą.

Materiał przygotowany przez:
Olga Krawczyk, Komfort PR
660 005 775
biuro@komfortpr.pl
www.komfortpr.pl

    • Kategoria:Dla mediów