Chore historie – premiera niezwykła

Chore historie – premiera niezwykła

Chore historie wydawnictwa Kocur Bury to kolejna interesująca i błyskotliwie zilustrowana książka Tomasza Żarneckiego i Gosi Kulik.

 Niespodziewany temat

Nowa książka od Kocura Burego to dynamiczna, dowcipna, po brzegi wypełniona ciekawostkami pozycja, umiejętnie przybliżająca młodemu odbiorcy historię różnych epidemii. To opowieść o chorobach, wirusowych i bakteryjnych, które zapisały się w dziejach czarną kartą – grypie, odrze, dżumie, eboli, cholerze i wielu innych. Na kartach książki przywołane zostają niebanalne szczegóły z życiorysów postaci świata nauki, kultury i polityki, jak choćby Dimitrija Mendelejewa, Ludwika Burbona, Baldwina IV Trędowatego czy Aleksandra Selkirka (pierwowzór Robinsona Cruzoe).

Odbiorca Chorych historii ma okazję z jednej strony poznać lęki, przesądy i domowe sposoby, którymi ludzie niegdyś próbowali walczyć z chorobami, z drugiej zaś zasiąść w laboratorium obok dawnych medyków i spojrzeć przez mikroskop prosto w tajemnicę. A wszystko to ze współczesnej perspektywy, z nutą gorzkiego czasem humoru i płynącej z dystansu refleksji.

Nieszablonowy obraz

Chore historie to książka niezwykła, wprowadzająca w wyjątkowy świat, który łączy w sobie słowo i obraz. Co ważne, otwiera przed czytelnikami nową jakość artystycznej literatury młodzieżowej, gdzie ilustracja dookreśla uczucia uwikłane w tekst. To właśnie pełne ekspresji, sugestywne rysunki Gosi Kulik przyciągają wzrok, kierując uwagę na detale, czasem dosadne, czasem frapujące, które wokół informacyjnej treści tworzą nietuzinkowe obrazy.

Autorzy – artystyczny duet znany czytelnikom z książki Głośne zniknięcie/Niezłe ziółko (wyd. Kocur Bury 2016) – zadbali nie tylko o merytoryczną zawartość dzieła, lecz także o jego wysoki poziom artystyczny.

Ta książka inspiruje, wyzwala ciekawość i zachęca do pogłębionych poszukiwań. Jest kolejną niezwykle ciekawą, wysmakowaną i bogatą artystycznie pozycją na ambitnej liście publikacji wydawnictwa Kocur Bury.

O wydawnictwie
Kocur Bury to niszowe polskie wydawnictwo, specjalizujące się w publikowaniu książek dla dzieci i młodzieży. Prezentuje twórczość rodzimych autorów i ilustratorów, jak również  sięga po dzieła zagraniczne, przybliżając młodym czytelnikom wartościowe tytuły z całego świata. Misją wydawnictwa jest otwarcie polskiego rynku czytelniczego na ambitną literaturę dziecięcą.

Materiał przygotowany przez:
Olga Krawczyk, Komfort PR
660 005 775
biuro@komfortpr.pl
www.komfortpr.pl

    • Kategoria:Dla mediów