Historie wyciągnięte z kapelusza. Od dawna wyczekiwany dalszy ciąg Historii zamiecionych pod dywan.

Historie wyciągnięte z kapelusza. Od dawna wyczekiwany dalszy ciąg Historii zamiecionych pod dywan.

Agnieszka Zimnowodzka i Małgorzata Kwapińska przedstawiają kolejną fascynującą książkę! Druga część opowiadań o przygodach Lilki i Antosia pt.: Historie wyciągnięte z kapelusza, pojawi się na półkach księgarń już w drugiej połowie maja.

Stary cylinder i podróże w czasie

Lilka i Antoś spędzają wakacje w dworku ciotki Matyldy – ciepłej starszej pani, która była niegdyś operową śpiewaczką. Dziewczynka uwielbia przebierać się w jej stare suknie, dlatego chętnie odwiedza garderobiany pokój na piętrze. Pewnego dnia ciocia pokazuje jej tajemniczy cylinder swojego dziadka. Lilka odkrywa, że jest on nie tylko pamiątkowym elementem garderoby, ale ma wyjątkowe właściwości. Za jego przyczyną można przenosić się w czasie. Swoim odkryciem dziewczynka dzieli się z bratem. Dzięki temu obydwoje, choć nie zawsze razem, podróżują do przeszłości. Trafiają na bal odbywający się na królewskim dworze, do starego kina, w którym wyświetlany jest niemy film, na jeden z pierwszych meczów piłki nożnej, na komplety tajnego nauczania, a nawet do pracowni malarskiej samego mistrza Picassa! Każda wyprawa jest dla Lilki i Antka niespodzianką, choć zawsze ma związek z tym, co przeżywają w świecie realnym. Spotkania z przeszłością pokazują im pewien wycinek minionych zdarzeń, co jest dla nich niezwykłym odkryciem. Czasem przeżycia są na tyle pouczające, że po powrocie do rzeczywistości bohaterowie potrafią lepiej poradzić sobie z sytuacjami, z którymi wcześniej nie potrafili się zmierzyć.

Opowieści z innej bajki

Historie wyciągnięte z kapelusza, to druga część przygód Lilki i Antosia znanych z Historii zamiecionych pod dywan. W skład zbioru wchodzą powiązane ze sobą opowieści, które bawią i zaciekawiają. Tym razem Agnieszka Zimnowodzka i Małgorzata Kwapińska zabierają małych czytelników w niezwykłą podróż, która może stać się okazją do inspirujących przemyśleń. Książka oczarowuje niezwykłą fabułą oraz ekspresyjnymi, dynamicznymi ilustracjami. Pełne ciepła i humoru rysunki, tworzą niezwykłą atmosferę tej historii.

Całość pięknie wydana – w dużym formacie i twardej oprawie – z dbałością o szczegóły sprawia, że jest to pozycja, która może być wspaniałym podarunkiem dla dziecka.

Dane techniczne:

format: 300 x 230 mm / oprawa: twarda / liczba stron: 96 / cena z VAT: 48 zł / wiek: 5 – 10

O wydawnictwie
Kocur Bury to niszowe polskie wydawnictwo, specjalizujące się w publikowaniu książek dla dzieci i młodzieży. Prezentuje twórczość rodzimych autorów i ilustratorów, jak również  sięga po dzieła zagraniczne, przybliżając młodym czytelnikom wartościowe tytuły z całego świata. Misją wydawnictwa jest otwarcie polskiego rynku czytelniczego na ambitną literaturę dziecięcą.

Materiał przygotowany przez:
Olga Krawczyk, Komfort PR
660 005 775
biuro@komfortpr.pl

    • Kategoria:Dla mediów