O Nas

Kocur Bury, to niezależne wydawnictwo stworzone przez przyjaciół, których pasją jest książka, w szczególności ta dla dzieci. Dla dzieci piszemy, ilustrujemy i produkujemy od lat, ale od niedawna pod własnym szyldem Kocur Bury.

Wszystko zaczęło się od naszych dzieci, które były inspiracją do stworzenia wielu programów i publikacji. Dzieci wyrosły, ale my pozostajemy na dobre w ich świecie. Mamy nadzieję zainteresować Was naszą wizją książki i autorskimi ilustracjami. Chcemy, aby Wasze dzieci z przyjemnością sięgały do naszych opowieści, których bohaterowie poruszą ich wyobraźnię.

  • Monika Kulińska

    Z wykształcenia anglistka. Autorka uznanych edukacyjnych programów multimedialnych dla dzieci. W wydawnictwie zajmuje się wszystkim po trochu – pisze, tłumaczy, organizuje… A jeśli tylko ma okazję pakuje dzieci i psy i rusza w nieznane, lub znane, bo przecież zostało jeszcze tyle miejsc do odkrycia.

  • Malgosia Kwapińska

    Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, ilustruje książki dla dzieci, dziś już nawet trudno zliczyć ile ich było…. Jest autorką naszych ilustracji, dba o poziom artystyczny publikacji. Pasjonuje się sztuką i malarstwem. W wolnym czasie maluje i tworzy piękne przedmioty. Niektóre znajdziecie wkrótce na stronie naszego wydawnictwa. Prywatnie mama Ani, utalentowanej malarki, której prace niedługo zobaczycie.

  • Agnieszka Zimnowodzka

    Absolwentka Psychologii. Miłośniczka Włoch i wszystkiego co włoskie. Od zawsze pisze „do szuflady” strofy pełne poczucia humoru. W Kocurze jest autorką serii książeczek o mieszkańcach Humorków, która rozbawi Was do łez.