Zapowiedzi

 • Zapowiedzi miejsce pierwsze

  Pomysł i ilustracje: Małgorzata Kwapińska
  Tekst: Agnieszka Zimnowodzka

  Czyje to farby? Tajemnice warsztatu artysty

  Książka skierowana jest do dzieci w wieku 7-10 lat. W przyjaznej formie przybliża młodemu czytelnikowi główne techniki i style malarskie, najbardziej charakterystyczne dla poszczególnych epok. Przewodnikiem po świecie sztuki jest dziewczynka, która, by lepiej zaprezentować dane zagadnienie, czasem przenosi się do pracowni malarza, obserwując jego pracę, a czasem staje się częścią obrazu. Niekiedy sama próbuje malować. Prowadzi dialog z czytelnikiem, pobudzając go do aktywnego odbioru przekazywanych treści. Zadaje pytania, wyjaśnia terminy z zakresu technologii malarstwa i historii sztuki. Wszystko po to, by odbiorca książki w przystępny sposób, w towarzystwie swojej rówieśniczki, mógł zaprzyjaźnić się ze sztuką przez duże „S”, począwszy od malowideł naskalnych aż po malarstwo współczesne.

  Książka zawiera osiem rozdziałów, z których każdy jest przygodą z inną techniką malarską. Młody czytelnik zostanie wtajemniczony w zagadnienia związane z: najstarszymi technikami plastycznymi, temperą, akwarelą, freskiem, malarstwem olejnym, pastelem, kolażem oraz akrylem.

  Każde dziecko ma w domu farby. Jeśli po przeczytaniu tej książki świadomie złapie za pędzel, odkrywając w sobie chęć tworzenia, a trudny świat sztuki stanie się dla niego przyjazny i fascynujący – cel zostanie osiągnięty.

 • Zapowiedzi miejsce drugie